Czech German English
Úvod > O společnosti

O společnosti

Společnost Digiteq Automotive byla založena v roce 2001 pod svým tehdejším názvem „e4t electronics for transportation“. Byla dceřinou společností firem firem TÜV Süd Czech (51% podíl) a ŠKODA AUTO (49% podíl). V říjnu roku 2011 převzala podíl firmy TÜV Süd Czech německá VW koncernová společnost Carmeq, což jen podtrhlo rostoucí význam společnosti pro koncern Volkswagen a umožnilo jí vystupovat v pozici vnitrokoncernového vývojového partnera. V březnu 2018 se společnost přejmenovala z e4t na Digiteq Automotive.

V oblasti automobilového průmyslu spolupracuje Digiteq Automotive s významnými výrobci automobilů a jejich dodavateli, a to jak na regionální, tak i na mezinárodní  úrovni.  Své zákazníky doprovází celým vývojem elektronických funkcí vozu - od návrhu, přes vývoj a testování, až po sériové řešení. Mimo to navrhuje a vyrábí také prototypová řešení dle individuálních požadavků zákazníků.

 
 
„Digiteq Automotive hodlá i nadále posilovat svou roli kompetentního a strategického partnera technického vývoje v koncernu Volkswagen. Velmi si vážíme důvěry zákazníků a vnímáme ji jako potvrzení, že ve svých aktivitách kráčíme správným směrem. Znamená to pro nás však i velký závazek do budoucna, kdy chceme ŠKODA AUTO, ale i další koncernové značky nadále podporovat na jejich úspěšné cestě.“

Andreas Hauptvogel a Milan Klaus, jednatelé
 
 
Společnost Digiteq Automotive sídlí v Praze s pobočkami v Mladé Boleslavi a Plzni. Organizačně se skládá ze čtyř oddělení, která se věnují specifickým potřebám vývoje elektriky a elektroniky vozidel. Jednotlivá oddělení jsou dále členěna dle témat do tzv. "tematických polí", která spolu navzájem kooperují, díky čemuž lze nabízet ucelená řešení napříč všemi tematy. 

 
Jednatelé:   Andreas Hauptvogel    
    Milan Klaus    
         
Společníci:   Carmeq GmbH
Carnotstrasse 4,10587 Berlin, Germany
Obchodní podíl: 51%
  carmeq_logo.png
         
    ŠKODA AUTO a.s.
Tř. Václava Klementa 869, CZ-293 60 Mladá Boleslav
Obchodní podíl: 49%
  SKODA_logo_10mm.png


Digiteq Automotive je držitelem certifikátu systému managementu kvality ISO 9001.